• İzmir 28°
  • İstanbul 28°
  • Paris 18°
  • Londra 17°
  • Ankara 27°
  • New York 24°
Turizm Sayfaları
PARİS - DİSNEYLAND TURU - Academic Tour
PARİS - DİSNEYLAND TURU
PARİS - DİSNEYLAND TURU - Academic Tour "3 * İBİS PORTE DİTALİE OTEL" 26 Ocak 2018 Cuma - 30 Ocak 2018 Salı tarihleri arasında
549 'dan başlayan fiyatlarla
TUR PROGRAMI

  MASALLARIN VE AŞKIN KENTİ 

  PARİS - DİSNEYLAND TURU   

İBİS PORTE D'İTALİE OTEL Kalitesiyle  Konaklama

VERSAİLLES SARAYI VE BAHÇELERİ'Nİ GEZME AYRICALIĞI BU PROGRAMDA... 

PARİS İKONLARI - EYFEL KULESİ - SEINE NEHRİ - MONTMARTE - NOTRE DAME KATEDRALİ - DİSNEYLAND PARKI VE VERSAİLLES SARAYI VE BAHÇELERİ 

 SÖMESTR'E ÖZEL TARİH 26-30 OCAK 2018  ( 5 GÜN - 4 GECE)  

 

  ŞOK FİYAT UÇAK DAHİL 549 Euro !!! 

 

 

1. Gün: İZMİR-PARİS

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde Pegasus Havayolları kontuarı önünde saat 04.15’ de buluşma. Check-in işlemlerinden sonra saat 06.15 Pegasus Havayollarının PC 2207 sayılı İstanbul aktarmalı uçuşu ile PARİS’e hareket  ve  yerel saat ile 11:55 de Paris Orly Havalimanına varış. Havalimanında bizi bekleyen aracımıza geçiyoruz ve Paris’deki bu ilk günümüzde  panaromik Şehir turumuza başlıyoruz. Eyfel kulesini görebileceğimiz en güzel yer olan Trocadero Meydanı ve üzerinde bulunan muhteşem dev asa büyüklükteki Palais de Chaillot sarayını resimlemek için kısa bir mola veriyoruz. Aynı zamanda bu alandan görünen Mars Meydanı ve Napolyon’un mezarının bulunduğu kilise olan Eglise du Dome kubbesi ve,Musee de l’armee(askeri müze) ‘sinide görüyoruz. Sonrasında,günümüzde müze olan ünlü Louvre Sarayının önünden geçip; şehir içi duty free Shop’larının en popüleri ,ünlü parfüm markalarından aksesuarlarına,saatlerinden-kozmetik ürünlerine kadar bir çok ürünü uygun fiyatlara bulabileceğiniz ve Türkçe konuşan satış elemanlarından da yardım alabileceğiniz Benlux mağazasında kısa bir mola veriyoruz.Daha sonra, Tuilleries Bahçelerini geçerek Concorde Meydanına sonrada Champs Elysees caddesinden geçerek Napolyon’un yaptırdığı Zafer Takı-Arc de Triumph’un bulunduğu Charles de Gaulle Etoile meydanına varıyoruz.Yine ziyaret noktalarımızdan biri olan OperaGarnier binasına giderken yol üstü Madeleine kilisesini geçiyoruz. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz.Konaklama otelimizde.

 

2. Gün: PARİS İKONLARI-EİFFEL KULESİ-SEİNE NEHRİ-NOTRE DAME KATEDRALİ-MONTMARTRE TEPESİ

Otelimizde alacağımız  sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman;dileyenler ise ekstra düzenlenecek turun en detaylı ve zengin bölümü olan Paris ikonları,Seine Nehri,Eiffel Kulesi , Notre Dame Katedrali ve Montmartre Tepesi turuna (ekstra) katılabilirler. Programımızdaki ilk noktamız olan Paris’in olduğu kadar Fransa’nın da sembolü olan Eyfel Kulesinin 2.katına çıkıyoruz. Buradan yapacağımız harika fotoğraflamaların ardından tekne ile Seine Nehri Gezisi’ne gidiyoruz. Paris’in en muhteşem binalarını yakından görecek, Seine Nehri’nin köprülerinin altından geçerek unutulmaz anlar yaşayacaksınız. Bu tekne gezisi sırasında göreceğiniz ünlü yerler arasında Ill de le Cidde (Cité Adası)dır. Adanın üzerinde bulunanan görülecek yerler arasında Notre Dame Katedrali, Adliye Sarayı, Conciergerie Hapishanesi, Belediye Sarayı, Modern Sanatlar Müzesi ve Louvres Sarayı bulunmaktadır. Nehir gezisi sonrası tekneden panoromik olarak gördüğümüz ve Meryem Ana’ya ithaf olan dünyaca ünlü Notre Damme de Paris kilisesinin içini ziyaret edebileceğiz. Ünlü Sorbonne Üniversitesinin ve hemen  önündeki meydanda görebileceğimiz ve orjinali Roma’ da bulunan dünyaca ünlü Pantheon kilisesi bir sonraki durağımızdır. Bu kilise içerisinde dünyaca ünlü bilim adamı ve sanatçıların mezarları bulunmaktadır. Bunların bazıları; J.J Rousseau,Madame Cury,Voltaire vb. Turumuzun devamında ünlü Luxembourg sarayının bulunduğu Luxembourg bahçelerinden geçerek  Napolyon’un mezarı(Hotel İnvalides)’de fotoğraf molası veriyor , sonrasında Amerikan Kilisesi, Millet Meclisi, Orsay Müzesi, Dışişleri Bakanlığı bölgesini de gezerek ünlü III.Alexandre köprüsünün üzerinden karşı tarafa geçerek Grand Palais ve Petit Palais’in bulunduğu çevrede kısa bir resim molası aldıktan sonra bir sonraki resimlemek isteyebileceğiniz nokta olan; Champs-Elysees’ye geçerek  Trokadero meydanında zafer takı nın (arc de Triumph) bulunduğu bölgeyi de görüyoruz. Bir sonraki ilginç durağımız ise  21 .yüzyılın yeni Paris’i olan  La Defense ‘e geçiyoruz ve burada kısa bir mola alıp yeni Zafer Takı(2)’yı görüyoruz. La Defense bölgesini gezdikten sonra eski Paris’e geri dönüyor ve opera binasına Garnier’e geçiyoruz.Daha sonre Prenses Diana’nın ölmeden önce kaldığı ünlü Ritz Otel’in de bulunduğu VendomeMeydanına geçiyoruz. Sonrasında ise  şehrin en ilgi çeken merkezlerinden biri olan Pigalle Semti’nden geçiyor ve yolda ünlü Moulin Rouge kabere binasını görüp;halen bohem yaşamın devam ettiği Ressamlar Tepesi adıyla bilinen Montmartre bölgesine ulaşıyoruz.Buradan fünikülerle Ressamlar Tepesine çıkıyor, Paris'in ünlü Soğan çorbası yada lezzetli kreplerini tadabileceğiniz şirin restoranlarında serbest zaman veriyoruz. Ardından  Paris'in ilk devlet müzesi olma özelliğine sahip Louvre müzesi bahçelerinden geçiyor ve burada yine Napolyon'un yaptırdığı  3.Zafer Takı’yı ve ünlü Cam Piramidi görüyoruz.Günün geç saatlerinde sona eren bu turumuzun ardından otelimize dönüyoruz.Konaklama otelimizde.

 

3. Gün: PARİS-DİSNEYLAND PARK

Sabah kahvaltımızın ardından Paris’teki bu 3. Günümüzde dileyen misafirlerimiz serbest zaman alarak alışveriş yapmak üzere günlerini değerlendirebilirler;dileyen misafirlerimiz ise hayallerin ve masalların dünyası olan Disneyland turumuz için gelen araçlarımızda yerlerini alıp turumuza(ekstra) dahil olabilirler. Main Street ve 19. Yüzyıl Amerikan kasabaları, Korsan Adası, Fantezi Ülkesi ve Keşifler Diyarı göreceğimiz yerler arasında. Frontierland’da, Perili Köşkte gezinti yaptıktan sonra, başıboş bir maden treni ile maden tünelleri ve yıkılmaya yüz tutmuş köprülerden geçerek eğlencenin doruklarına varacaksınız. Indiana Jones’un Ölüm Tapınağı’nı hızlı trenle gezebilecek ve sonrasında teknelerimize binerek muazzam bir kaleyi kuşatan Karayip Korsanları’nı ziyaret edebileceğiniz yerler arasında. Dünyanın dört bir yanından çocukların bizler için söyleyeceği şarkıları teknelere binerek izleme imkanı ve Disney karakterleriyle tanışma olanağı bulabilirsiniz. Dileyenler uzay gemilerine binerek yıldız savaşlarına bizzat katılacak, hız tutkunları ise Uzay Dağı’ndan aya kadar ulaşabilecekler. Muhteşem bir çevre dizaynı,akıllardan çıkmayacak bir dekorasyon yelpazesiyle  unutulmaz fotoğraflar çekebileceğiniz manzaralar ve onlarca alışveriş mağazaları sizleri bekliyor olacak. Turumuzun sonunda bizi bekleyen aracımızla otelimize dönüyoruz.Konaklama otelimizde.

 

4. Gün: VERSAİLLES SARAYI VE BAHÇELERİ (Chateau de Versaille)-LİDO SHOW

Sabah kahvaltımızın  ardından dileyen misafirlerimiz serbest zaman alabilir,dileyenler ise Versailles Sarayı ve bahçeleri turuna(ekstra) katılabilirler. Bu gününü serbest geçirmek isteyen misafirlerimizde Paris çevresinde  ve alış- veriş merkezlerinde günün tadını çıkarabilirler. Versailles sarayı programımızda “bin yanı güneş” Kral Louis’in Sarayını ziyaret ediyoruz. Napolyon’un da diğer ünlü kralları misafir eden ve Fransız devrimin dahil en önemli olayların yaşandığı Fransız Kraliyet ailesine ev sahipliği yapmış olan ünlü Versailles Sarayı’nı gezerken Kraliçe Marie-Antoinette Vekral 16.Louis’in orijinal haliyle korunmuş yatak odalarını,bakanlık dairelerini,saray kilisesini ve Savaş salonunu;restore edilmiş bir çok salonunu serbest gezme fırsatı buluyoruz. Su oyunlarıyla meşhur kraliyet bahçeleri de keşiflerimiz arasında.  Günümüzün sonunda bizi bekleyen aracımızla otelimize dönüyoruz. Akşam sizler için rezervasyonlarını gerçekleştirdiğimizdünyaca ünlü Lido Müzikali’ne(ekstra), katılmak üzere siz değerli misafirlerimizle bu eşsiz eğlenceye dahil oluyoruz. Diğer konuklarımız akşamlarını ,serbest zamanlarını diledikleri gibi değerlendirebilirler.Konaklama otelimizde.

 

5. Gün: PARİS - İZMİR

Paris’teki otelimizde alacağımız son kahvaltının ardından eşyalarımızı topluyoruz ve biriktirdiğimiz unutulmaz anılarımızla bizleri hava limanına götürecek olan aracımızda yerlerimizi alıyoruz. Hava alanına varışımızdan hemen sonra Pegasus Havayollarının PC1134 sefer sayılı uçağıyla saat 12:35’de gerçekleşecek olan uçuşumuz için check-in işlemlerimizi gerçekleştirip bagajlarımızı teslim ediyoruz. İstanbul aktarmalı olarak gerçekleşecek olan uçuşumuzun sonunda saat 20:45’de İzmir Adnan Menderes havalimanına varıyoruz ve bir daha ki Academic Tour gezimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Academic Tour
Türsab No: A-2469
TUR ÖZELLİKLERİ
Academic Tour Sizi Arasın
Captcha image
Mesafe Hesaplama
Destinasyonlar

FIRSAT TURLARI

PARİS - DİSNEYLAND TURU Tıkla »