• İzmir 28°
  • İstanbul 28°
  • Paris 18°
  • Londra 17°
  • Ankara 27°
  • New York 24°
Turizm Sayfaları
Kapadokya Erciyes Turu - Yeni Atılım Turizm
Kapadokya Erciyes Turu
Kapadokya Erciyes Turu - Yeni Atılım Turizm "3 Gece Otel Konaklamalı" 25 Ocak 2018 Perşembe - 29 Ocak 2018 Pazartesi tarihleri arasında
450 'dan başlayan fiyatlarla
TUR PROGRAMI

AVANOS - ÜRGÜP - IHLARA VADİSİ - GÖREME - UÇHİSAR 
 ASMALI KONAK -DERİNKUYU-HACI BEKTAŞİ VELİ-KAYSERİ KONYA

DÜŞ VE GERÇEĞİN BULUŞMA NOKTASI…VE TANRI KAPADOKYA’YI YARATTI…
25/01/2018  AKŞAMI HAREKET 4 GECE 4 GÜN 3 GECE OTEL KONAKLAMASI 

Gece Yolculuğu : 
Saat 20:00 de Karşıyaka Yunuslar, 20:30 Lozan ve 20:45 de Üçyol dan katılacak misafirlerimizi alarak  Uşak – Afyon – Konya – Aksaray üzerinden Nevşehir-Niğde-Kayseri üçgenindeki doğuda 3916 m. yükseklikteki Erciyes, güneyde 3253 m. yükseklikteki volkanik Hasan dağı ile sınırlanmış Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz.

1. GÜN : 
Sabah Aksaray da alınan serbest kahvaltı sonrası, İlk durağımız, kanyon-vadi olan doğa harikası, Ihlara Vadisine Ağaçaltı, Yılanlı Kiliseleri görmek için iniyoruz.Ihlara gezimizi tamamlayıp  Güzergâhımız üzerinde, volkanik bir arazi içerisinde bulunan Narlı Gölü (Krater Göl ) görüyoruz. Daha sonra düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri (veya Kaymaklı Yeraltı Şehri)ni geziyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından Horasan’da dünyaya gelen Yeniçerilerin Piri Hacıbektaş Veli’nin Türbesinin de bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Gezimizin ardından Avanos’da bulunan otelimize Giriş yapıyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.

2. GÜN :
Kahvaltı sonrası Dünyanın en eski şehirlerinden biri olarak isimlendirilen KAYSERİ ye gidiyoruz. Kayseri de; Şehrin en görkemli yapılarından olan HUNAT HATUN KÜLLİYESİni gezip, Kurtuluş Savaşı sırasında Kuvayi Milliye binası olarak kullanılan SAAT KULESİ nin görülmesinin, ardından PASTIRMACILAR ÇARŞISInda alış veriş için serbest zaman alıyoruz. Ardından Kayseriye oldukça yakın, doğa ile iç içe olabileceğiniz keyifli bir yolculuk ardından Erciyes Kayak Merkezine ulaşıyoruz. Karın hiç eksik olmadığı zirve Erciyeste 3916 metre yükseklikte muhteşem manzaranın tadını çıkarmak üzere serbest zaman alıyoruz. Kar ve kayak keyfi bizi bekliyor.Burada vereceğimiz serbest zaman sonrası, Erciyes’den ayrılıp otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN :
Sabah kahvaltı sonrası, Çavuşin Ören Yerinin gezilmesini takiben, çok başlı peribacalarının bulunduğu ilginç vadi Paşabağ da fotoğraf molası veriyoruz. Devamında değişik şekillere benzetilen peribacalarının bulunduğu Dervent Vadisini gezerek Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Şarap Mahzenleri ve şapkalı peribacalarına en iyi şekilde örnek olabilecek Üçgüzeller Peribacalarını görüyoruz Devamında bölgenin en yüksek noktası durumunda bulunan savunma amaçlı kullanılan doğal oluşum Uçhisar Kalesine çıkıyoruz Burası Aynı zamanda Kapadokya’nın en güzel seyir noktasıdır. Öğle yemeği molamızın ardından, eski adıyla Korama diye bilinen bugünkü adıyla Göreme Vadisi içinde bulunan Göreme Açık Hava Müzesini gezmek için hareket ediyoruz. Müze içerisindeki kiliseler, yemekhane, mutfak, kiler, şaraphane, şapel ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında. Güvercinlik Vadisi görüldükten sonra çanak-çömleği ile meşhur Avanosa gidiyor ve Hitit döneminden gelen el sanatı merkezindeki Çanak-Çömlek atölyelerini geziyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde. Dileyenler ile yemek sonrası bu turun olmazsa olmazlarından yöreye özgü Türk Gecesi ne gidiyoruz.

4. GÜN :
 Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyor, Konya ya hareket ediyoruz. Panoramik Şehir turu ve Mevlana müzesi ziyaretlerimiz sonrası İzmir hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde siz sayın misafirlerimizi, diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere, aldığımız noktalara bırakıyoruz.

Yeni Atılım Turizm
Türsab No: A-2135
TUR ÖZELLİKLERİ
Extra Tur Yok Tüm Turlar Dahil
Yeni Atılım Turizm Sizi Arasın
Captcha image
Mesafe Hesaplama
Destinasyonlar

FIRSAT TURLARI

Kapadokya Erciyes Turu Tıkla »