• İzmir 28°
  • İstanbul 28°
  • Paris 18°
  • Londra 17°
  • Ankara 27°
  • New York 24°
Turizm Sayfaları
Batı Karadeniz Turu - Ampuria Tour
Batı Karadeniz Turu
Batı Karadeniz Turu - Ampuria Tour "Yedigöller - Bolu - Abant - Mudurnu - Göynük - Sünnet Gölü - Kocaeli - Yalova" 19 Şubat 2018 Pazartesi - 22 Şubat 2018 Perşembe tarihleri arasında
575 'dan başlayan fiyatlarla
TUR PROGRAMI

TUR PROGRAMI:

Akşam belirlenen noktalardan misafirlerimizi alarak, İzmir, Balıkesir, Yalova, Sakarya, Düzce üzerinden yolda kısa molalar vererek ilerliyoruz. Kahvaltı için verdiğimiz serbest zamanın ardından, sabah saatlerinde AKÇAKOCA’ya ulaşıyoruz. 

GÜN-1 
Tarihi Kalesi, modern minareli camii, Akçakoca Anıtı’nı, geniş ve güzel kumsallarını görüyoruz. Buradaki gezimizi tamamlıyor, otobüsümüzle YEDİGÖLLER MİLLİ PARKI’na doğru yola çıkıyoruz. Karadeniz’in yeşilden sarıya, sarıdan kızıla değişen renkleriyle bezenmiş ormanlar içinde yaptığımız yolculuk sonrası Yedigöller’e ulaşıyoruz. Sazlıgöl, İncegöl, Küçükgöl, Deringöl, Büyükgöl, Kurugöl ve Seringöl’ü görmek üzere minibüslerle ( ekstra ) ormanın içine doğru yol alıyoruz. Göllerin etrafında kayın, meşe, gürgen, ıhlamur,  karaçam, sarıçam, köknar ağaçlarının altında yürüyüş yapıyor, sonbahar günlerinde sarıdan kızıla kadar her renge bürünen ağaçları seyrediyoruz.

Doğa tüm güzelliğini buraya vermiş neredeyse.  Sarı, turuncu, yeşil ve kırmızının her tonu insana inanılmaz huzur veriyor. Rengarenk ağaçların göle verdiği yansımalar ise anlatılmaz. Burada geçirdiğimiz çok renkli zamanın ardından, yine minibüslere binerek, otobüsümüze gidiyoruz. Bizi bekleyen otobüsümüze yerleşerek, Bolu merkezde şehir turumuzu yapıyor, alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Günümüzü, gelen misafirlerine büyülü manzaralar sunan, GÖLCÜK GÖLÜ ziyaretiyle tamamlıyoruz. Günün sonunda, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde…

GÜN-2

Oteldeki kahvaltımızın ardından, her mevsim güzel olan ama sonbaharda ayrı güzel olan doğa harikası ABANT MİLLİ PARKI’nı geziyoruz. Harika manzaralar sunan Abant Gölü'nün güzelliklerine hayran kalarak, bol bol fotoğraf çekiyor, göl etrafında yürüyüş yapıyoruz. peynirden cevize, bala birçok yöresel ürünün satıldığı Abant köy ürünleri satış reyonuna da uğramayı ihmal etmiyoruz. Mudurnu yoluna doğru sapıp yukarılara çıkıyor, güzel bir seyir noktası bulup bu güzel göle bir de yukarılardan bakıyoruz. MUDURNU’ya geldiğimizde, buradaki tarihi konakları, Yıldırım Beyazıt Camii’ni ve Kalesi’ni görerek, SÜNNET GÖLÜ’ne doğru yolumuza devam ediyoruz.

Göl gezimizin ardından, GÖYNÜK’e geliyoruz. Göynük’ün tarihi Osmanlı evlerini, Akşemsettin Türbesi’ni,  Gazi Süleyman Paşa Camii’ni, Hamamını,  filmlere konu olmuş ünlü ZAFER KULE’sini ve yerel ürünlerden oluşan  çarşısını gezerek, alışveriş yapıyoruz.  SÜNNET GÖLÜ ziyaretimizin ardından, Geyve üzerinden yolumuza devam ederek, Sapanca Gölü kıyısında akşam çaylarımızı yudumluyoruz. Göl kıyısında verdiğimiz fotoğraf molasının ardından, Kocaeli’ne ( İzmit’e ) geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kocaeli’ndeki otelimizde. 

GÜN-3

Kahvaltımızın ardından, YALOVA’ya doğru yola çıkıyoruz. Göreceğimiz yerler: Atatürk Köşkü, ( Atatürk’ün çınar ağacının dallarının kesilmesini engellemek için; Köşkün 5 mt. ileri nasıl kaydırıldığının öyküsünü dinliyoruz ) Yalova Kaplıcaları, Karaca Ağaç Parkı ziyaretlerimizin ardından, gece geç saatlerde İzmir’e ulaşıyor, yeni bir AMPURIA TOUR gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz. 


TUR FİYATI:  575 TL ( İki ve üç kişilik odada kişi başı) 

KONAKLAMA: 
5* GAZELLA RESORT & SPA HOTEL ya da 5* BÜYÜK ABANT OTELİ ( BOLU )
5* RAMADA PLAZA HOTEL (KOCAELİ)

 

Ampuria Tour
Türsab No: A-4465
TUR ÖZELLİKLERİ
Ampuria Tour Sizi Arasın
Captcha image
Mesafe Hesaplama
Destinasyonlar

FIRSAT TURLARI

Batı Karadeniz Turu Tıkla »