• İzmir 28°
  • İstanbul 28°
  • Paris 18°
  • Londra 17°
  • Ankara 27°
  • New York 24°
Turizm Sayfaları
KOS - SYMI - KALYMNOS - FMA Travel
 KOS - SYMI - KALYMNOS
 KOS - SYMI - KALYMNOS
KOS - SYMI - KALYMNOS - FMA Travel "Ege Denizinin Üç Güzeli" 18 Mayıs 2018 Cuma - 20 Mayıs 2018 Pazar tarihleri arasında
199 'dan başlayan fiyatlarla
TUR PROGRAMI

 

'Ege Denizi'nin Üç Güzeli'

 

 * * * KOS - SYMI - KALYMNOS  * * *

 

'Adalara FMA TRAVEL ile Gidilir'

 

Ege Denizi’nin en güzel adası Symi’de Konaklama Ayrıcalığı ile...

 

'Türkiye'de Bir ilk ve Bir FMA Klasiğini Beraber Yaşayalım'

 

I. Gün

Sabah 04.30’de Mavişehir Egepark, 04.40’da Bostanlı Vapur İskelesi önü, 04.50’de Karşıyaka Fma Travel ofisi önü, 05.00’de Alsancak Atatürk Lisesi önü, 05.10’da Konak Sabancı Kültür Merkezi önü, 05.20’de Göztepe Vapur İskelesi, 05.30’da Üçkuyular Shell önünde buluştuktan sonra Türkiye’de ilk kez FMA TRAVEL’ın düzenlediği “Ege Denizinin Üç Güzeli” gezimize başlıyoruz. Bodrum’a ulaştığımızda gümrükte işlemlerimizi tamamladıktan sonra Güney Ege’nin üç güzel adası Kos, Symi ve Kalymnos için Ege Denizi’nde mavi yolculuğa başlıyoruz.  Sabahın en güzel saatlerinde gezimizin ilk adası Kos’a ulaşıyoruz.  Tarihin ilk şifahanelerinden birisine ev sahipliği yapan ve tıbbın babası Hipokrates’in doğum yeri olan bu güzel adada gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra rehberimiz eşliğinde ada merkezini geziyoruz. Bu keyifli gezinti esnasında ilk olarak Kos Limanı’na yaklaşırken bizi karşılayan Kos Kalesi’ni görüyoruz. Daha sonra Kos merkezinde yer alan ve Hippokrat’ın gölgesinde derslerini verdiğine inanılan binlerce yıllık Hipokrat Çınarı’nı fotoğraflıyoruz.  Daha sonra İtalyan işgali döneminde yapılan Polis Karakolu ( Eski Vilayet Binası ) , Kos’un antik kalıntılarını, Osmanlı dönemi izlerini taşıyan LoziyaDefterdar CamiElefteria ( Özgürlük Meydanı ) , Dimotikos Agora ( Halk Çarşısı ) ve Aya Paraskevi Kilisesi gibi yapıları yakından tanıyoruz. Öğleye doğru arzu eden konuklarımızla öğle yemeğimizi almak için Kos Türklerinin yoğun yaşadığı bir dönemin Germe bugünün Platani Köyü’ne gidiyor ve çınar ağaçlarının gölgesinde eşsiz bir yemek ziyafeti yapıyoruz.  Yemeğin ardından hem kahvelerimizi içmek hem de alışveriş yapmak için Kos Adası’nın en yeşil dağı Dikeos’da yer alan Zia Köyü’ne doğru gezimizi sürdürüyoruz. Zia Köyü’nde geçirdiğimiz keyifli anlar esnasında karşımızda yer alan Kalymnos ve Pserimos Adaları’nı izliyoruz. Gün sonunda Kos’un en güzel sahili ve tek tuz gölüne ev sahipliği yapan Tigkaki’ye gidiyoruz. Bu sahil yerleşimde yaptığımız panoramik gezintinin ardından Kos gümrüğüne gidiyor ve bizleri Symi’ye götürecek gemide yerlerimizi alıyoruz. Günün en güzel saatinde ulaştığımız gemiciliğin ve süngerciliğin merkezi sayılan Yunanistan’ın en keyifli adasının merkezindeki otelimize yerleşiyoruz. 

 

II. Gün

(SYMI – PANORMITIS – MARATHOUNDA) 

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Yunanistan’ın en keyifli adasında kent turumuzu yapıp Symi’nin ve Yunanistan’ın en ilginç yapılarından biri olan Panormitis Manastırı’nı ziyaret etmek için adada yolculuğa çıkıyoruz. Symi Adası’nın çatısında verdiğimiz ilk molada Horio, Gialos ve Pedi yerleşimlerinin tümünü bir arada fotoğraflama şansı yakalıyoruz. Daha sonra ulaştığımız Panormitis Sahili’nde 15.yy.dan beri ayakta duran Panormitis Manastırı’nı, Ana Kilisesi’ni ve görkemli müzelerini yakından tanıyoruz. Daha sonra Symi’nin en bakir ve görülesi sahili Marathounda Koyu’na gidiyoruz. Gün sonunda  otelimize dönerek dinleniyoruz. Akşam saatlerinde arzu eden konuklarımızla Symi merkezinde yer alan bir Yunan Tavernası’na konuk olarak Yunan müziği eşliğinde Symi mutfağının eşsiz tatlarını tatma şansı yakalıyoruz.

 

III. Gün

(SYMI - KALYMNOS - POTHIA - MYRTIES - KOS - BODRUM)

Sabah erken saatlerde Ege’nin en şirin adası Symi’den ayrılarak Ege’nin en güzel adalarından biri olan Kalymnos’a doğru yol alıyoruz. Kalymnos limanında keyifli bir gezintiye çıkıyoruz Osmanlı döneminde Kilimli adı ile bilinen bu adada ilk olarak merkez yerleşim olan Pothia’yı yakından tanıyoruz. Daha sonra arzu eden konuklarımızla bizleri bekleyen otobüsümüzde yerlerimizi alarak ada etrafında keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Bu gezimiz esnasında ilk olarak Hagia Savvas Manastırı’nı görüyor ve Horio üzerinden Myrties Köyü’ne gidiyoruz. Burada Telendos Adası’nın manzarasını izleyerek öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pothia’ya dönerek bizleri Kos’a götürecek gemide yerlerimizi alıyoruz. Kos Limanı’na ulaştığımızda vakit kaybetmeden Kos gümrüğünde çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve deniz yolu ile Bodrum’a dönüyoruz. Bodrum’a ulaştığımızda Marina’da  bizleri bekleyen otobüsümüzle İzmir’e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız İzmir’de bir başka FMA TRAVEL turunda tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz. 

FMA Travel
Türsab No: A-4890
TUR ÖZELLİKLERİ
FMA Travel Sizi Arasın
Captcha image
Mesafe Hesaplama
Destinasyonlar

FIRSAT TURLARI

 KOS - SYMI - KALYMNOS Tıkla »