İzmirTurTatil

TYD Başkanı: turizmde 2017 daha kötü olabilir!

0 0

Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) Başkanı Murat Ersoy, Avrupa’da artan Türkiye aleyhinde propaganda nedeniyle 2017’nin turizmde 2016’nın da altında olmasını beklediklerini söyledi.

Turist sayısı ocak-eylül döneminde yüzde 32 düşüşle 20 milyon 300 bine gerilemişti. Turizm gelirleri de terör saldırılarının yarattığı güvenlik endişeleri ve Rus turist sayısındaki düşüşün etkisiyle üçüncü çeyrekte bir önceki yıl aynı döneme göre yüzde 32.7 azalarak 8 milyar 280 milyon dolar olmuştu.

Reuters’a konuşan Ersoy, 2017’de bu yıla farklı olarak sadece Rusya pazarında artı beklediklerini söyledi. Avrupa pazarındaysa artan anti-propaganda nedeniyle düşüş bekleniyor.

Rusya pazarındaki artışın, Avrupa’daki düşüşü karşılama noktasında yetersiz olabileceğini savunan Ersoy, “Veriler, 2017 yılının 2016’dan daha parlak olmayacağını gösteriyor” diye konuştu.

Ersoy konuşmasına şöyle devam etti: “Turizmdeki mevcut tabloya bakıldığında, Türkiye’nin pazarlama sisteminin değişmesi gerekiyor. Turizmde toptancı pazarlama stratejisinden perakende anlayışa geçmek zorundayız. Yani tarifeli seferleri öne çıkarmak zorunda. Antalya, Bodrum, Dalaman’dan uluslararası uçuşları artırmak zorundayız.”


İzmirTurTatil

İzmirTurTatil

Adres : Turkey

Telefon :

E-Mail : info@izmirturtatil.com

YORUMLAR
Yorum Yapılmadı
Yorum Yap