Ebruli Turizm Teklif Al

Kurban Bayramı'nda iSTANBUL VE ADALAR
600 Tl
(ZAMANI GEÇMİŞTİR)

25/09/2015 - 27/09/2015
1 24

1.Gün: 25 Eylül 2015, Cuma 
BEYLERBEYİ SARAYI- HİDİV KASRI- FENER / BALAT 
Sabah saat 07.00'de İzmir Adnan Menderes Havalimanında buluşuyor, 08.45 uçağı ile İstanbul'a  uçuyoruz. Saat 10.00'da Sabiha Gökçen Havalimanına iniş yapıyoruz. Aracımıza yerleşiyor ve İstanbul Turumuza başlıyoruz; Yaklaşık 150 yıllık tarihiyle Anadolu Yakası'nın en görkemli yapılarından olan Beylerbeyi Sarayı geziyor, Kanuni Sultan Süleyman'ın Mihrimah Sultan için yaptırdığı Mihrimah veya İskele Camiini görüyoruz.  Ardından oymaları, kristal avizeleri, halıları ve şömineleriyle çok zarif yapılar olan Küçüksu Kasrı ve Hidiv Kasrı'nı geziyoruz.  Aracımızla Boğaz'ın Anadolu Kıyılarında turumuzu tamamladıktan sonra Rumeli yakasına geçiyoruz.

2.Gün: 26 Eylül 2015, Cumartesi
SULTANAHMET -AYASOFYA-TOPKAPI- BOĞAZ
Sabah otelimizde kahvaltı ettikten sonra turumuza devam ediyoruz. Önce tarihi Sultanahmet bölgesine geçiyoruz. Gezeceğimiz yerler arasında; Ayasofya , Sultanahmet Meydanı, Sultanahmet Camii, Dikilitaş, Alman Çeşmesi ve Yerebatan Sarnıcını sayabiliriz.. Öğle yemeği sonrasında Fatih Sultan Mehmet  tarafından yaptırılan görkemli Topkapı Sarayı'nı gezmeye gidiyoruz. Akşamüzeri, katılmak isteyen konuklarımızla, tekne ile (extra) Boğaz turuna çıkıyoruz.  Seyrine doyum olmayan, adeta bir gerdanlık üzerine sıralanmış değerli taşlar gibi nadide yalıların arasından süzülüyor ve bol bol fotoğraf çekerek, tekne turumuzu tamamlıyoruz. Bu gece akşam yemeği için yine hoş bir mekana (Maria'nın Bahçesi/ Etiler) rezervasyon yaptırdık. Geceleme yine Fuat Paşa Yalısı'nda.

3.Gün: 27 Eylül 2015, Pazar
PRENS ADALARI…
Bugün İstanbul'da son günümüz. Sabah kahvaltısınden sonra otelimizden bagajlarımızı alarak ayrılıyoruz İstanbul turumuzu Prens Adaları programıyla tamamlamak istiyoruz. Kınalı, Heybeli, Burgaz Adalarından geçerek Büyükada'ya gidiyoruz. Adaların İstanbul'a hem en uzak, hem de en büyüğü olan Büyükada, vapurdan iner inmez tarihi iskelesi ve büyük çarşı meydanıyla kucaklıyor bizi. Dilerseniz fayton gezintisi yapabilir, sahil kafelerinde oturabilir veya rehberimizle birlikte Aya Yorgi Kilisesini ziyaret edebilirsiniz. Öğle yemeği için molamızı da Büyük Adada veriyoruz. Çarşı içinde ya da sahilde balık, kokoreç, midye tava ve daha birçok seçeneği değerlendirebilirsiniz.

Zamanımız dolunca, iskelede buluşup Büyükada'dan ayrılıyoruz. Akşamüzeri, Anadolu Yakasında bir alışveriş merkezine gidiyoruz. Hem akşam yemeği hemde arzu edenler için alış-veriş molası sonrasında hava alanına gidiyoruz. Kucak dolusu hoş anıları yanımıza alarak, saat 21.45'de İzmir'e uçuyoruz..


Ebruli Turizm

Ebruli Turizm

Adres : 1443 Sokak (Kıbrıs Şehitleri) Mutlu Apt. No: 37 Kat:3 Daire: 3 35220 Alsancak/İZMİR

Telefon : 0 232 464 07 18

E-Mail : ebrulitur@ebruliturizm.com.tr

YORUMLAR

Hasibe Yıldırım

29/08/2015

çok çok güzel yerler :)

Yorum Yap